O16/043
Alfred Kubin (1877-1959)
DES MENSCHEN SCHICKSAL (THE FATE OF MANKIND)
1903
Facsimile-Drucke (uvádí literatura bez další specifikace - želatinový světlotisk?) na japanu, 234x278 mm tisk. plocha, 440x355 mm arch, sign. a zn. vpravo dole razítkem "A. Kubin Des Menschen Schicksal", číslováno tužkou "90/100". Tento tisk je součástí tzv. Weberova portfolia, které obsahuje 15 expresionisticky laděných tisků ovlivněných Schopenhauerem a jeho textem "Weltanschauung". Celkový náklad 1000 ks, první 100 byla číslovaná a na trhu je velmi raritní.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Alfred Kubin - rakouský expresionistický grafik, ilustrátor a spisovatel; narodil se v Litoměřicích v severních Čechách.