O16/066
Adolf Born (1930-2016)
POZDRAVY OD DĚDEČKA
Barevná litografie na papíře, 270x530 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou „aut. tisk „Pozdravy od dědečka“, sign. vpravo pod tiskem tužkou "ABorn". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Adolf Born - český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Vystavoval po celém světě a získal řadu ocenění. Věnoval se především technikám litografie, suché jehly a leptu.