Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Vesnice mezi stromy

O16/124

Marcel Krasický (1898-1968)

VESNICE MEZI STROMY

1942
Olej na dřevěné desce, 31,5x60 cm, sign. vpravo dole "mr. Krasický". Na zadní straně opatřeno štítkem ověřující pravost díla od PhDr. Milana Možíše, CSc. Rámováno. Stav A.

Marcel Krasický - rodák z Krasic u Kroměříže, studoval na spec. mal. škole u K. Truppeho v Brně a soukromě u Fr. Hlavici. Podnikl studijní cesty po Rakousku, Německu, Itálii a Balkáně. Učil ve Sdružení umělců samouků v Brně. Byl především portrétistou a figuralistou, věnoval se též krajinomalbě.