Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Olivovníky v Provenci

O16/130

Otakar Kubín (1883-1969)

OLIVOVNÍKY V PROVENCI

2. pol. 20. let 20. stol.
Olej na plátně, 60x73 cm, sign. vpravo dole "Coubine". Opatřeno autorským štítkem na rámu "Othon Coubine 1883". Rámováno. Posudek k dílu vypracovala PhDr. Rea Michalová, Ph.D. "Posuzované dílo "Olivovníky v Provenci" představuje Coubinovu vrcholnou práci, jež je výsledkem důvěrné znalosti jeho "nejvlastnějšího hájemství", francouzského regionu Alpes-de-Haute-Provence, dříve nazývaného Nízké Alpy (Besses Alpes). Coubine začlenil krajinu kolem Simiane-la-Rotonde mezi nezapomenutelné kouty světa......." Stav A.

Otakar Kubín (fr. Othon Coubine) - český malíř a grafik, člen Osmy a SVU Mánes. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na Akademii v Praze (u prof. V. Brožíka, V. Hynaise, J. V. Myslbeka, H. Schwaigera a F. Thieleho). Značnou část života strávil ve Francii, kde se typickým námětem jeho děl stala krajina v Provenci, věnoval se i tématu rodných Boskovic, figurální malbě a zátiší.