O16/138
Lea Reinhart (1877-1970)
ZÁTIŠÍ S RŮŽEMI
Olej na dřevě, 32x24 cm, sign. vlevo dole "LEA REINHART". Rámováno. Stav A.
Lea Reinhart - studovala u vídeňských malířů Roberta Scheffera a Adalberta Franze Seligmanna. Její specializací byly minuciózně provedené malby s vyobrazením mnoha detailů, např. krajek, řezeb slonovin apod., které se objevovaly především v bohatých zátiších, dýchajících atmosférou Vídně přelomu století.