O16/324
FLAKON
Čechy, Kamenický Šenov, sklářská škola K. u. K. Fachschule Steinschönau, 2. desetiletí 20. stol.
Flakon soudkovitého tvaru z bezbarvého skla, broušený, v těle fasetovaný do dvanáctistěnu, v hranách, na krátkém hladkém hrdle a zhraněné špičce zátky zdobeno geometrickým obloučkovým dekorem malovaným švarclotem a zlatem. Značeno zespodu na zátce zlatě psaným č. "121.". Celková v. 15 cm.