O16/401
POHÁR S VÍKEM
Severní Čechy, posl. čtvrt. 18. stol.
Pohár s víkem z bezbarvého skla, foukaný do formy a broušený, kónická kupa na balustrové noze zevně fasetovaná, na pohledové straně zlatem malovaný motiv lovce s kancem v krajině, z obou stran ukončený rokokovými ornamenty, jež se opakují také na ploché patce a klenutém víku s šišticovým úchytem, zlacené okraje.
V. 22 cm.
Stav A/B.