O16/403
TROJICE ČÍŠÍ
Čechy, 2. pol. 18. - 1. pol. 19. stol.
Mírně kónická číška z bezbarvého skla, zevně fasetovaná, na pohledové straně zlatem malovaný motiv kavalíra v krajině s rokokovými ornamenty, zlacený okraj. - Kónická číška na nízké patce, bezbarvé sklo broušené, zdobené matnou řezbou kartuše s korunou a iniciálami "JE", okolo rozviliny a květinové motivy, zlacené detaily a okraj. - Cylindrická číška z bezbarvého skla, zdobená pod okrajem pásem broušených čoček střídaných hvězdičkami, na pohledové straně matně řezaný motiv běžícího zajíce.
V. 12,5 cm a 9,5 cm (2x).
Stav A-B.