Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Trojice číší

O16/403

TROJICE ČÍŠÍ

Čechy, 2. pol. 18. - 1. pol. 19. stol.
Mírně kónická číška z bezbarvého skla, zevně fasetovaná, na pohledové straně zlatem malovaný motiv kavalíra v krajině s rokokovými ornamenty, zlacený okraj. - Kónická číška na nízké patce, bezbarvé sklo broušené, zdobené matnou řezbou kartuše s korunou a iniciálami "JE", okolo rozviliny a květinové motivy, zlacené detaily a okraj. - Cylindrická číška z bezbarvého skla, zdobená pod okrajem pásem broušených čoček střídaných hvězdičkami, na pohledové straně matně řezaný motiv běžícího zajíce. V. 12,5 cm a 9,5 cm (2x). Stav A-B.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Nejvyšší příhoz: PYSE  3 500 Kč
7 příhozů
Prodáno