Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Soubor šálků Milchglas

O16/413

SOUBOR ŠÁLKŮ MILCHGLAS

Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Čtyři soudkovité šálky z opalínového skla s natavenými uchy, zdobené pestrou emailovou malbou květinových motivů s dominantní plnokvětou růží, v jednom příp. galantní scénou, zlacené okraje. Spolu: čajová miska z opalínového skla s pestře malovaným florálním dekorem, inspirovaným porcelánem podle čínských vzorů. Durynsko, okolo 1740. V. 4 - 8,5 cm. Stav A-B.

Vyvolávací cena: 3 900 Kč

Nejvyšší příhoz: ODPS  3 900 Kč
1 příhoz
Prodáno