O16/427
UPOMÍNKOVÁ ČÍŠE
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Zvonovitá číše s rozšířenou patkou, čiré sklo vrstvené rubínem, foukané do formy a broušené, po obvodu pláště pětice vertikálních medailonů s vedutami Karlových Varů, řezanými, zlacenými a stříbřenými, doprovázenými nápisy: "Sprudel in Karlsbad", "Hirschensprung", "Schloßbrunn", "Theresienbrunn" a "Neubrun", doplněno plasticky zlacenými florálními ornamenty.
V. 12 cm.