Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Flakon

O16/429

FLAKON

Čechy, patrně Horácko, 2. pol. 19. stol.
Flakon kónického tvaru, pravidelně členěného čtyřmi natavenými prstenci, s rozšířenou bází a úzkým límcovitým hrdlem osazeným štíhlou kónickou zátkou, zdobenou štípaným "sukénkovým" lemem a natavenou spirálkou v podobě hada, bezbarvé sklo foukané, částečně lazurované rubínem, zlacená štafáž. V. 24 cm. Obě části opatřeny zlatou štětcovou značkou č. "61.". Stav A-B.