Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Džbán s cínovým víkem

O16/511

DŽBÁN S CÍNOVÝM VÍKEM

Nicolaus Uebelin st., Basilej (od 1705) Německo / Švýcarsko, 1. pol. 18. stol.
Fajánsový džbán kulovitého těla s tordovaným dekorem, zdobený kobaltovou květinovou malbou na bílé glazuře, opatřený cínovou patkou, víkem a hubičkou. E. Hintze (ed.), Die deutschen Zinngiesser und ihre Marken, Band VII Teil III Süddeutsche Zinngiesser. Tauberbischofsheim bis Zwiesel mit Anhang: Elsass, Österreich, Schweiz, Ungarn, Leipzig 1931, s. 303, č. 1848. V. 21,5 cm. Cínařská značka na víku. Stav C. Lepené ucho, krakeláž, vlasové praskliny a odštěpky na hrdle.