Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Džbán s cínovým víkem

O16/513

DŽBÁN S CÍNOVÝM VÍKEM

Západní Slovensko, 2. pol. 18. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru, v těle mělce tordovaný, s cínovou patkou a víkem s mušlovitou palečnicí. Na bílé polevě dekor malovaný ve vysokožárných barvách, na čelní straně ptáček, okolo florální motivy ve žluté, modré a zelené s manganovou podkresbou, na hrdle a ve spodní části dekor obloučkových pyramid odkazující k habánské tradici, v. 27,5 cm. V. 28 cm. Neznačeno. Stav B - C.