Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Džbán "Bembel" s cínovým víkem

O16/517

DŽBÁN "BEMBEL" S CÍNOVÝM VÍKEM

Německo, Westerwald, 19. stol.
Velký hruškovitý džbán s drobnou hubičkou a esovitým uchem, tvrdá kamenina, solná glazura, rytý dekor s florálním motivem na pohledové straně je doplněn malbou kobaltem, ucho opatřeno cínovou montáží s plochým víkem a kulovitou palečnicí. V. 36 cm. Na výduti značeno rytým č. "3.". Stav A/B.