Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Lékárenská dóza

O16/523

LÉKÁRENSKÁ DÓZA

Čechy, Týnec nad Sázavou, K. k. privilegirte Gräfl. Fr. Jos. von Wrtbysche Teinitzer Steingutfabrik, 1. třetina 19. stol.
Lékárenská nádoba cylindrického tvaru na nízké patce a s mírně klenutým víkem s kulovitým úchytem, jemná kamenina, krémově glazovaná, na pohledové straně barevně malovaná iluzivní kartuš na název substance (nevyplněn) a dekorem vavřínových snítek po stranách. V. 19 cm. Vtlačená značka "W. T." ve vavřínovém věnci. Stav restaurováno. Restaurován okraj nádoby a úchyt víka.