O16/523
LÉKÁRENSKÁ DÓZA
Čechy, Týnec nad Sázavou, K. k. privilegirte Gräfl. Fr. Jos. von Wrtbysche Teinitzer Steingutfabrik,
1. třetina 19. stol.
Lékárenská nádoba cylindrického tvaru na nízké patce a s mírně klenutým víkem s kulovitým úchytem, jemná kamenina, krémově glazovaná, na pohledové straně barevně malovaná iluzivní kartuš na název substance (nevyplněn) a dekorem vavřínových snítek po stranách.
V. 19 cm.
Vtlačená značka "W. T." ve vavřínovém věnci.
Stav restaurováno.
Restaurován okraj nádoby a úchyt víka.