O16/526
VÁZA S ORIENTALIZUJÍCÍM DEKOREM
Čechy, Bělá, Julius Dressler,
80.- 90. léta 19. stol.
Keramická váza ve tvaru dvojité tykve na nízké zvonovité patce, s prolamovanými florálními uchy po stranách a rozšířeným hrdlem s okrajem tvořeným lancetovými výběžky, celoplošně zdobeno vtlačenými ornamentálními vzory v perském duchu, místy akcentovanými barevnými glazurami a zlacenými detaily, interiér glazovaný.
V. 28 cm.
Zn. černě tištěným „JDB Dressler Fayence“ a vtlač. č. modelu "885".