Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Kořenka

O16/534

Johann Friedrich Eberlein (1695-1749)

KOŘENKA

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur,
návrh okolo r. 1741, 18. stol.
Dóza v podobě košíku s reliéfním dekorem pláště imitujícím proutěné pletivo, trojicí kartuší s miniaturní malbou krajinných vedut se stafáží, stromová opěrka, sokl imitující terén zdobený plastickými kvítky a figurou stojícího mouřenína v péřové sukni a čelence. Bílý porcelán, barevně malováno, zlacené detaily. V. 18,5 cm. Slabě viditelná značka zkřížených mečů na neglazovaném dně. Stav restaurováno.

Německý sochař, od roku 1735 modelér míšeňské porcelánky, spolupracovník J. J. Kändlera.