O16/536
Heinrich Schwabe (1847-1924)
ZKLAMANÝ AMOR S KOŠÍKEM
Německo, Míšeň, Staatliche Porzellan Manufaktur,
20. stol.
Dekorativní plastika stojícího Kupida smutně se škrábajícího ve vlasech, opásaného prázdným toulcem na šípy, s lukem ležícím u nohou, košíkem na levé ruce a opěrkou v podobě pařízku v zadní části, na vyšším zvonovitém soklu, bílý porcelán, barevně malováno v pastelových tónech, inkarnát, zlacené detaily, mramorovaný sokl.
V. 20 cm.
Modrá podglazurní "Schwertermarke", ryté č. modelu "70682.", vtlač. "31HF", červená štětcová zn. "L806".
Německý sochař narozený ve Wiesbadenu, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Norimberku u prof. A. von Krelinga, kde později také sám vyučoval (1875-1907).