O16/542
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Horní Slavkov, Georg Lippert,
1808-1830
Cylindrický šálek s převýšeným uchem v podobě hada a hlubším podšálkem, bílý porcelán, zdobeno světle modrým fondem, na pohledové straně šálku detailní barevně malovaná lesní scéna s lovcem střílejícím na jelena se dvěma laněmi, bohatá zlacená štafáž s růžovou perlovcovou bordurou pod okrajem. Předlohou pro malířskou výzdobu šálku se stala rytina J. E. Ridingera "Das Brunfft-Schiessen" z roku 1743.
Srov.: J. Hořava, Šálky západočeských porcelánek z první poloviny 19. století ze soukromých sbírek, nákl. aut. 2021, s. 135, č. 27.
V. šálku 9,5 cm, Ø podšálku 15,5 cm.
Modré podglazurní značky "S.", na šálku také vtlačené č. "2".
Stav A-B.