Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Votivní obrázek Sv. Anny, Sv. Františka, Krista Zmrtvýchvstalého

O16/600

↑ Zpět na položky »

VOTIVNÍ OBRÁZEK SV. ANNY, SV. FRANTIŠKA, KRISTA ZMRTVÝCHVSTALÉHO

18. / 19. stol.
Votivní zobrazení sv. Anny s Pannou Marií na klíně. Malba temperou na pergamenu, kolem r. 1800. 14x21,2 cm. Spolu: Kristus Vzkříšený z mrtvých. Stojící postava Krista s ranami umučení je zobrazena v šedé rozevláté draperii s orantem v podobě anděla nesoucího korunu vítězství nad smrtí, na travnatém plintu dvě postavy spících římských vojáků a otevřený hrob. Malba temperou na pergamenu, pol. 18. stol. 8,2x13,7 cm. Spolu: Sv. František, kolorovaný mědiryt tištěný na tlačeném a perforovaném krajkovém papíru zdobeném zlacením a ozdobným festonem ze snítek lisovaného mechu s věnečky pletenými z dětských vlasů. Pol. 19. stol. 13,8x21 cm. Stav A-C.

↑ Zpět na položky »