O16/601
VOTIVNÍ OBRÁZKY SV. BARBORY A SV. KLÁRY
Čechy
18. - 19. stol.
Votivní obrázky sv. Barbory a sv. Kláry, malba temperou na pergamenu, který byl dále zdoben minuciózní prostřihávanou krajkou. Vzácné doklady klášterní práce z období konce 18. století. Spolu dvojice votivních obrázků, kolorovaný tisk na papíru zdobeném ražbou s krajkovou perforací. Sv. Vincenc, značeno "Prag bei J Pachmeyer" a Madona Svatohorská. Dále dvojice tisků na papíru s krajkovou perforací z konce 19. stol.
Stav B - D.