Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Dvouuchá prolamovaná miska

O16/602

Jacques I Laudin (1627-1695)

DVOUUCHÁ PROLAMOVANÁ MISKA

Francie, Limoges, 1. pol. 17. stol.
Prolamovaný smaltovaný dvouuchý šálek s výjevem zobrazujícím svatého Simona v doprovodu květin a ptáků na bílém pozadí. Zadní stranu zdobí výjev sv. Filiberta držícího biskupskou berlu ve zlatě na černém pozadí s keři. Monogram "I.L" pro Jacquese I. Laudina. Ø 17,2 cm, v. 4,2 cm. Stav restaurováno.

Emailér působící v Limoges v druhé polovině 17. století byl součástí rodinné dílny Laudinů, považované za poslední udržovatele jiskrné historie tohoto královského řemesla v Limoges.