Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Madona

O16/605

MADONA

Rakousko, 1. třetina 18. stol.
Lipové dřevo, temperová polychromie, v. 83 cm. Graciézní řezba v lipovém dřevě zobrazující korunovanou Madonu s děťátkem na levé ruce, v karmínových šatech a modrém přehozu se zlatou podšívkou, stojící v kontrapostu na zeleném plintu. Sokl v barokním tvarosloví. Velmi kvalitní práce provedená v duchu barokního historizmu odkazuje v tváři i postoji na tradici českých madon krásného stylu počátku 15. stol. Práce pocházející pravděpodobně z některého z klášterních center v rakouských historických zemích. Místy nepůvodní polychromie, ulomené konce prstů pravé ruky, chybějící křížek na vrcholu koruny. Provenience: zahraniční soukromá sbírka EU.