O16/610
STŘÍBRNÉ PÁROVÉ SVÍCNY
Sedmihradsko, Sibiu (Hermannstadt / Nagyszeben), Johannes Conrad,
pol. 18. stol.
Párové stolní svícny v rokokovém tvarosloví, hraněné (osmiboké) balustrové dříky na širokých, bohatě profilovaných trojlaločných podstavách. Ag 750/1000 (12 lotů), celková hmotnost 507,55 g, v. 18 cm. Značeno výrobcem: "J.C.", ryzostní čísla, na podstavách ryté iniciály "UB", zespodu "N:S: S:U:".
Stav A/B.
Lit.: E. Köszeghy, Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867, Budapest 1999, č. 1461.
Osvědčení puncovního úřadu.