O16/678
JEZDECKÝ KORD "BOCA DE CABALLO"
Gio Knegt
Giacomo (Gio) Knegt (Kneghta, Knetche), mečíř působící koncem 17. století v německém Solingenu. Jeho čepele jsou obvykle signovány GIO KNEGT / EN ALEMANIA (v Německu), i když některé s pravopisnými odchylkami. Mnoho z jeho čepelí bylo určeno pro španělský trh.
Německo, Solingen (Španělsko),
konec 17. stol.
Široká dvoubřitá čepel čočkovitého průřezu s hrotem v ose. Na čepeli vysekaný nápis vlevo "GIO KNEGT“, vpravo "EN ALAMANIA". Železný koš španělského typu "Boca de caballo - koňská tlama" zdobený rytinou s florálním motivem. Rukojeť dřevěná. Meč vojenského typu vznikl pravděpodobně v 80. letech 17. století, protože to bylo významné období výroby mečíře Gio Knecka. Celková délka 109 cm, délka čepele 90 cm.
Stav C.
Chybí záštitný oblouk. Pravděpodobně chybí oplet rukojeti.