O16/697
NESMRTELNÝ LIOU CHAJ
Jižní Čína,
18. stol.
Nesmrtelný Liou Chaj v roztrhaném šatu s kouzelnou třínohou žábou, přivolávající bohatství, stojící na osmibokém profilovaném podstavci, řezba z tvrdého dřeva se zbytky polychromie a zlacení, původně nesmrtelný patrně držel v pažích šňůru s mincemi, s jejíž pomocí dokázal mýtickou žábu vylákat ze studny, celková v. vč. soklu 36 cm.
Stav odpovídající stáří.