O18/001
ZLATÁ SOUPRAVA S MALBOU NA PORCELÁNU
Rakousko, 2. třetina 19. stol.
Biedermeierová brož s porcelánovým medailonem, zdobeným pestře malovanou miniaturou čtenářky u stolu a klece s kanárkem, vsazeným do obdélného prolamovaného rámečku ze žlutého zlata, opatřeno také závěsem. Spolu: náušnice v obdobném stylu s malbou dvojportrétu matky s dítětem, novodobé klenotnické klipsy.
Celková (hrubá) hmotnost 17,44 g, 3x4 cm (brož), d. 2,5 cm (náušnice). Au 420/1000.
Stav restaurováno.