O18/004
ZLATÝ PŘÍVĚS S AMETYSTEM
Rakousko-Uhersko, Praha, 1. čtvrt. 20. stol., návrh Marie Křivánková - připsáno
Zlatý přívěs v secesním tvarosloví, osazený ametystovou bagetou 2,1x1,4 cm a zdobený jemnými volutami s "filigránovým" povrchem, lístky a kuličkami. Puncovní značka Z-27.
Au ryzost
580/1000.
Celková (hrubá) hmotnost 18,11 g, 5,5x3,5 cm, d. řetízku 49,5 cm. Stav B.