O20/005
Josef Mansfeld (1819-1894)
LEKCE
1854
Olej na plátně, 38x47 cm, sign. a dat. vlevo dole "Josef Mansfeld 1854".
Stav A-B.
Josef Mansfeld - rakouský portrétista, malíř zátiší a žánrů, vnuk mědirytce Josepha Georga Mansfelda (1764–1817). Od roku 1833 studoval na Akademie der bildenden Künste ve Vídni.