Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pasačky koz

O20/017

Jaroslav Dvořáček (1908-1980)

PASAČKY KOZ

Olej na kartonu, 20,5x32 cm (výřez rámu), sign. vpravo dole "Jar. Dvořáček". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Jaroslav Dvořáček – malíř, grafik, kreslíř a ilustrátor. Studoval na pražské akademii u prof. Loukoty a Nechleby. Pedagogicky působil na škole uměleckých řemesel v Brně a na pedagogické fakultě v Olomouci. Vystavoval na členských výstavách Klubu výtvarných umělců ALEŠ v Brně. Zastoupen v Moravské galerii, Městské galerii v Brně, v galeriích ve Zlíně, Poličce a Boskovicích.