O20/018
Josef Ženíšek (1855-1944)
ŽENA V KROJI
Olej na plátně, 48,3x31,2 cm, sign. vlevo dole "Jos. Ženíšek". Rámováno, zaskleno.
Josef Ženíšek - český malíř narozený v Praze, žák pražské akademie u profesora Lhoty, dále pak mnichovská akademie, studijní cesty a práce v Římě a Paříži, velmi často reprodukován v českých i německých časopisech. Známé jsou především jeho podobizny tmavovlasých dívek a žen v exotických šatech, často cikánek.