O20/025
Georg Schmitz (1851-1917)
KRAJINA S HRADEM (BACHARACH S HRADEM STAHLECK)
19. století
Olej na plátně, 47x69 cm, sign. vlevo dole "G.Schmitz Hainburg". Rámováno.
Johann Georg Joseph Schmitz - německý malíř - krajinář a marinista tzv. Düsseldorfské školy. Studoval na Kunstakademie v Düsseldorfu u Andrease a Karla Müllera a Oswalda Achenbacha. Poté pobýval nějaký čas v Berlíně. Od roku 1876/1877 se usadil v Hamburku.