O20/031
Josef Dvořák (1883-1967)
CESTA NA DĚVÍN
Olej na překližce, 49,5x64 cm, sign. vpravo dole "Dvořák". Stav A.
Josef Dvořák - český malíř - krajinář, tkadlec a kreslič textilních vzorů. Studoval u Antonína Slavíčka, působil v Kameničkách. Byl otcem akademické malířky Anny Dvořákové a přítelem malíře Rudolfa Kremličky. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách Městského muzea a galerie Hlinsko.