O20/048
Hynek Kott (1878-1926)
POHLED NA PRAHU
Olej na plátně, 49,3x60,2 cm, sign. v obrazu vlevo dole "Hynek Kott". Rámováno. Stav A.
Hynek Kott - český malíř - samouk. Českobudějovický rodák, člen Klubu za Staré Budějovice. Fotografoval zanikající budějovické památky a historická zákoutí. Aktivně se věnoval také sportu, byl prvním propagátorem krasobruslení ve městě. Později přesídlil do Prahy. V roce 1924 od něj jeho rodné město odkoupilo soubor obrazů pro výzdobu tamní radnice.