O20/061
Ctibor Bayer (1925-2012)
CHRAŇTE NAŠE MĚSTA
1982
Kombinovaná technika – olej a tuš na překližce, 70x120 cm, sign. vpravo dole „Bayer“. Rámováno.
Ctibor (Borek) Bayer se ve své výtvarné tvorbě se věnoval malbě, kresbě i sochařství. Celý život se vracel k lidovým tradicím rodného Slovácka. V jeho malířském díle, především abstraktních kompozicích, najdeme charakteristické monumentální tendence, které projevuje i ve svém sochařském díle. Mezi jeho nejznámější realizace ve veřejném prostoru patří např. Světlo pro lidstvo (Energie ve službách míru) v Brně-Lesné nebo Sladké nicnedělání (Ležící dívka) v Brně-Žabovřeskách.