Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kompozice

O20/065

↑ Zpět na položky «

Eva Mužíková (1941)

KOMPOZICE

1967
Olej na plátně, 80x90 cm, sign., dat, zn. a čísl. na zadní straně rámu "Mužíková Eva 1967, Brno - Všetičkova ČSSR 27/29", sign. v obrazu vlevo dole "Mužíková". Rámováno. Stav A.

Eva Mužíková - brněnská malířka a grafička. Vystudovala textilní návrhářství na Průmyslové škole textilní, monumentální malbu na Škole uměleckých řemesel a grafiku a malbu na pražské AVU. Vyučovala na Střední průmyslové škole textilní v Brně. Spolupracovala s architekty na výtvarném dotváření interiérů. V roce 1994 obdržela Cenu Masarykovy akademie v Praze za uměleckou tvůrčí činnost.

↑ Zpět na položky «