O20/131
Josef Paleček (1932)
LODĚ NA JEZEŘE
1965
Barevná litografie na papíru, 330x620 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "15/100", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Josef Paleček 65".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Josef Paleček - český malíř, grafik, scénograf a ilustrátor. V letech 1951-1955 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Od roku 1957 působí ve svobodném povolání. Je členem SČUG Hollar. Věnuje se nejen malbě, ale také volné a užité grafice, tapiserii, ilustraci, animovanému filmu. Jako ilustrátor dětských knih spolupracuje od 2. pol. 60. let s německým nakladatelstvím Bertelsmann a dalšími nakladateli v Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Francii či Japonsku. V letech 2006 a 2007 byl nominován na Cenu Astrid Lindgren.