O20/134
Karel Šimůnek (1869-1942)
DÍVKA S PANENKOU
Kombinovaná technika - tužka, akvarel na papíru, 363x220 mm, sign. tužkou vpravo dole "K. Šimůnek".
Studoval na pražské akademii u prof. V. Brožíka a M. Pirnera, věnoval se malbě, ilustrátorství, tvorbě plakátů, byl scénografem a návrhářem kostýmů Národního divadla. Pět let stál v čele Topičova salonu. Jeho umělecký výraz lze přirovnat k Maroldovu. Vedle portrétů vytvořil četné akvarely z českých měst, především Prahy.