O20/138
Eduard Milén (1891-1976)
SOUBOR ČTYŘ OBRAZŮ
Soubor čtyř obrazů Pastel na papíru, 19,2x13 cm, sign. tužkou dole "Ed. Milén". Rámováno, zaskleno. Kombinovaná technika na kartonu - pastel a tuš, 48x34 cm. Rámováno, zaskleno. Pastel na papíru, 27,5x37,5 cm, sign. tužkou vpravo dole "Ed. Milén". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Lept na papíru, 32,2x23,5 cm, sign. s věnováním tužkou vpravo dole "Paní F. Neštěrenkové Ed. Milén". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A.
Eduard Milén - brněnský malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a designér. Studoval na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, po první světové válce pokračoval na Akademii výtvarných umění. Působil jako výtvarný redaktor Lidových novin. Od roku 1917 soustavně zachycoval podobu Brna v kresbách, grafických listech a litografiích. V roce 1961 vyšel jejich výběr knižně pod názvem Brno.