O20/139
Bedřich Petrovan (1908-1986)
KARNEVAL Č. 1
Pastel na papíru, 171x155 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole. Verso: "č 3. B. Petrovan, Karneval č. 1. Pastel 14x18 cm (v rámu 40 x 30 cm) 200 K". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Bedřich Petrovan byl český malíř, fotograf a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Viléma Nowaka a Jakuba Obrovského, v letech 1966 – 1976 vyučoval kresbu na Škole uměleckých řemesel v Brně. Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš. Hlavním tématem jeho díla byla městská i venkovská krajina.