O20/141
František Hoplíček (1890-1946)
JÍZDA KRÁLŮ
1930
Akvarel na papíru, 366x290 mm (476x410 mm), značeno v obraze: "Frant. Hoplíček 1930".
Paspartováno.
František Hoplíček - malíř a grafik působící v Olomouci. Na studiích byl v Praze, ve Vídni a v Antverpách. Spoluzakládal Klub přátel umění v Olomouci, redigoval "Umělecký list", maloval hanácké motivy, žánrové lidové scény, podobizny a krajiny. A dále také sportovní obrazy, jež vystavoval na olympiádě v Los Angeles (1932).