O20/147
Hans Alexander Brunner (1895-1968)
PORTRÉT DĚVČÁTKA VE ŽLUTÝCH ŠATECH
1930
Portrét tmavovlásky ve žlutých šatech na modrém pozadí. Pastel na papíru, 470x630 mm. Datováno, signováno a značeno vlevo dole: "1930 HANS ALEX BRUNNER WIEN".
Rámováno, zaskleno.
Hans Alexander Brunner - rakouský akademický malíř. Studoval krajinomalbu, portrétní a historickou malbu na Akademie der bildenden Künste ve Vídni. Mezi léty 1912-1916 byl žákem Rudolfa Jettmara, 1916-1918 Kasimira Pochwalskiho a v letech 1918-1920 Josefa Jungwirtha (Meisterschule). Poté působil jako pedagog a po roce 1945 se věnoval malbě s náboženskou tématikou.