Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Silueta

O20/157

Vladimír Vašíček (1919-2003)

SILUETA

1949
Akvarel na papíru, 600x430 mm, sign. a dat. vpravo dole "Vašíček 49.". Rámováno, zaskleno.

Vladimír Vašíček - český malíř, jeden z průkopníků i klasiků českého moderního malířství po druhé světové válce. Na začátku své tvorby byl ovlivněn expresí, fauvismem a kubismem. Od 60. let přešel k abstrakci.