O20/157
Vladimír Vašíček (1919-2003)
SILUETA
1949
Akvarel na papíru, 600x430 mm, sign. a dat. vpravo dole "Vašíček 49.".
Rámováno, zaskleno.
Vladimír Vašíček - český malíř, jeden z průkopníků i klasiků českého moderního malířství po druhé světové válce. Na začátku své tvorby byl ovlivněn expresí, fauvismem a kubismem. Od 60. let přešel k abstrakci.