O20/160
Jaroslav Lukeš (1910-1993)
KYTICE MĚSÍČKŮ
1967
Akvarel na papíru, 390x290 mm, sign. a dat. tužkou vpravo uprostřed "Lukeš 67".
Rámováno, zaskleno.
Jaroslav Lukeš - Absolvoval reálku v Rakovníku a Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Žák profesora Mařatky, později středoškolský pedagog v Kroměříži. Výtvarně spolupracoval s brněnskými divadly. Ilustrátor dětských časopisů a knih.