Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Byzantská písmena

O20/162

Aleša Vaic (1920-2009)

BYZANTSKÁ PÍSMENA

Barevný lept na papíru, 400x350 mm, číslováno vpravo dole pod tiskem tužkou „6/30“, sign. vpravo dole pod tiskem tužkou „Aleša Vaic“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Aleša Vaic - český grafik, syn grafika Josefa Vaice. Kresbě a grafice se učil nejprve v ateliéru svého otce. Roku 1946 se stal členem Syndikátu českých výtvarníků. Věnoval se kresbě, monotypu, suché jehle i dalším technikám. Tématicky jej zajímaly portréty, pražské motivy a příroda, inspiroval se zejména v Krkonošském národním parku a na mysliveckých akcích. Samostatně vystavoval v Praze, Liberci, Ostrově nad Ohří a také ve Švédsku.