O20/219
DŽBÁN "BEMBEL" S CÍNOVÝM VÍKEM
Německo, Westerwald, 19. stol.
Velký hruškovitý džbán s drobnou hubičkou a esovitým uchem, tvrdá kamenina, solná glazura, rytý dekor s florálním motivem na pohledové straně je doplněn malbou kobaltem, ucho opatřeno cínovou montáží s plochým víkem a kulovitou palečnicí.
V. 36 cm.
Na výduti značeno rytým č. "3.".
Stav A/B.