O21/026
Friedrich Umlauft (1844-1923)
ÖSTERREICH`S LAND UND LEUTE IN WORT UND BILD - ZWEITER BAND
Rakousko-Uhersko, Vídeň, okolo 1908
28,5x37 cm, 288 s., il., 12 celostr. příloh s barevným vyobrazením krojů (pův. akvarely vytvořil rakouský ilustrátor Robert Sedlacek (1881-1957)) s transparentními překryvy s popisky lokalit, něm. Originální nakladatelská pevná vazba s tlačeným, barevně tištěným a zlaceným textem a dekorem. Vazba jen lehce ušpiněná, ohmataná, některé listy mírně pomačkané, drobné skvrny, škrábance, trhliny (jedna - max. 3 cm - lepená). Vaterländisches Prachtwerk. Eine Sammlung Photographischer Reproduktionen der hervorragendsten Städtebilder, Bauten und malerischen Landschaften Österreich`s. Nebst 24 farbigen Trachtentafeln nach künstlerischen Original-Aquarellen. Mit erläuterndem Text, redigiert von Regierungsrat Prof. Dr. Friedrich Umlauft. Herausgeber der "Deutschen Rundschau für Geographie und Statistik", Direktor der "Wiener Urania" etc. Zweiter Band. Wien, k. k. Universitäts-Buchhandlung Georg Szelinski.
Friedrich Umlauft - rakouský geograf a pedagog.