Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Můj otec Paul Gauguin

O21/067

Paul Gauguin (1848-1903)

Jindřich Svoboda (1909-2001)

MŮJ OTEC PAUL GAUGUIN

1939
Vel. 8°, 21x14,5 cm, 228 s., č. 14. Pevná kožená vazba s tlačeným a zlaceným dekorem, hřbet zlacený, horní ořízka zlacená. Kartonové pouzdro čísl., sign. a značeno "120 Svoboda EN 77". Vazbu provedl Jindřich Svoboda - značeno slepotiskem uvnitř zadní desky "JS". Původní obálka vlepena na konec knihy. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. "Pola Gauguin - MŮJ OTEC PAUL GAUGUIN, SYMPOSION, PRAHA 1939". Z norštiny přeložila M. Lesná-Krausová. Původní obálku navrhl Karel Svolinský, vytiskla knihtiskárna Müller a spol. v Trutnově, vydal roku 1939 R. Škeřík a spol., Praha-Na Perštýně. Stav A. Na konci knihy vlepen novinový článek o knize, vydaný 20. února 1939 s názvem "Paul Gauguin v zrcadle svého syna". Uvnitř vazby vlepeno Ex-libris "PH.MR.M.Helcelet".