Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Trojice knih s ilustracemi od Toyen

O21/083

Toyen (1902-1980)

TROJICE KNIH S ILUSTRACEMI OD TOYEN

1929, 1933, 1934
Felix Timmermans - Prosťáček boží. Vel. 8°, 19,5x13,5 cm, 214 s., č. 73. Pevná kožená vazba se zlaceným a tlačeným dekorem, hřbet zlacený. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Přeložil Jaroslav Toman, překlad veršů od Dostála-Lutinova. Čtyři dvoubarevné litografie, úpravu titulního listu a vazbu navrhla Toyen. Vytiskla tiskárna Müller a spol. v Trutnově. Vydal roku 1933 Rudolf Škeřík, Praha-Na Perštýně, edice SYMPOSION. Marie Majerová - Mučenky. Vel. 8°, 19,5x12,5 cm, 205 s., vyd. druhé. Původ. brožovaná vazba. Titulní strana tištěna v černé barvě. Obálka a ilustrace Toyen. "Vytiskla knihtiskárna Jana Aubrechta v Praze pro ČIN TISKOVÉ A NAKLADATELSKÉ DRUŽSTVO ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIONÁŘŮ V PRAZE 1934". Podpis autorky! Vladislav Vančura - Pekař Jan Marhoul. Vel. 8°, 19x14 cm, 134 s., vyd. čtvrté. Pevná plátěná vazba se zlacením, hřbet zlacený. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Jedenáct ilustrací od Toyen. Vydalo Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze, 1929. Vytiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně. Vazbu podle návrhu Emanuela Frinty provedlo knihařství Družstevní práce. Prosťáček boží - mírně odřený hřbet. Mučenky - volná vazba, některé listy volně vložené, hřbet na horní i spodní straně odřený. Uvnitř obálky vlepené "Ex-libris - Josef Falta". Pekař Jan Marhoul - vlepená textilní záložka, kniha je ve výborném stavu.