Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Soubor 8 bibliofilií

O21/088

SOUBOR 8 BIBLIOFILIÍ

1940, 1943, 1949, 1955, , 1956, 1967, 1981
Joan Miró, Myšlenky, kresby. 1967. 24,3x18,5 cm, 32 volných listů vložených do papírového obalu. Texty přeložil Antonín Hartmann. Vydalo Nakladatelství československých výtvarných umělců podniku ČFVU jako neprodejnou členskou prémii pro Klub přátel výtvarného umění. Vydáno v nákladu 800 výtisků. Ludvík Páleníček: Kroměřížský skizzář mladého Maxe Švabinského. 1949. Vel. 8°, 20,5x13,5 cm, 24 očíslovaných stran, 35 reprodukcí kreseb a jednu tužkou signovanou litografii Maxe Švabinského (11,5x16,5 cm). Vydal Václav Petr v Praze, vydání první, náklad 550 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 99. Volné listy bez vazby v papírové obálce opatřené transparentním papírem. Viktor Dyk, Milá sedmi loupežníků. 1955. Vel. 12°, 17,7x12 cm, 56 s., 3 mědirytinami (různé rozměry, jedna tužkou signovaná) vyzdobil a obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Cyril Bouda. Vydal Spolek českých bibliofilů v nakladatelství Československý spisovatel v Praze, sbírka Milé knížky. Vydání šesté, v Československém spisovateli první, bibliofilské. Náklad 300 číslovaných výtisků, tento výtisk má číslo 128. Volné listy bez vazby v papírové obálce. Novalis, Hyacint a Růženka. 1940. Vel. 12°, 17,2x12,5 cm, 23 s., il. Jan Konůpek. Vydal J. A. Verner, Rakovník, v edici Život a Sen. Šitá vazba volně v papírové obálce. Heinrich Heine, Toť starý pohádkový les. 1955. Vel. 12°, 17,3x10,7 cm, 80 s. Text vybral a přeložil František Hrubín, litografií (10x16,9 cm) vyzdobila Ludmila Jiřincová. Vydal Spolek českých bibliofilů v nakladatelství Československý spisovatel v Praze v nákladu 700 výtisků. Sbírka Ráj knihomilů, vydání první. Vytištěno na ručním papíru. Volné listy bez vazby v papírové obálce. Kálidása: Šest ročních dob. 1956. Vel. 8°, 21x13,5 cm, 56 s., text ze sanskrtu přebásnil Oldřich Friš, litografií (9x14,8 cm) a kresbami v záhlaví (8,8x3,5 cm) vyzdobila Ludmila Jiřincová. Vydalo Nakladatelství Československé akademie věd v edici Malá knižnice Orientu. Vyšlo 800 číslovaných výtisků, tento výtisk má číslo 84. Vytištěno na ručním papíru. Volné listy bez vazby v papírové obálce. Novalis, Hymny noci. 1981. 22,4x14,5 cm, 8 nečísl. s., text přeložený Ivanem Slavíkem, tužkou signovaná barevná litografie Vladimíra Suchánka (11x17,3 cm). Vydal jako soukromý tisk doc. Dr. Josef Straka v nákladu 60 výtisků. Tento výtisk má číslo E. A/ 4/X. Volné listy bez vazby v papírové obálce. Papírová obálka v několika místech natržená (1 cm). Max Švabinský: Vlastní podobizny. 1943. 25,2x18,5 cm, obsahuje 24 reprodukcí a jednu původní litografii (10,2x13,3 cm), která je tužkou signována. Vydalo nakladatelství Jos. R. Vilímek v nákladu 500 výtisků. Tento výtisk má číslo 186. Volné listy v papírové obálce. Ošoupaná papírová obálka. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.